Почетна / Сапуници / Нови сопки ќе ја разнишаат љубовта во „Полна месечина“ на Сител

Нови сопки ќе ја разнишаат љубовта во „Полна месечина“ на Сител

Оваа сабота и недела во 21.40 часот, следуваат нови епизоди од турската драма “Полна месечина” на Сител. Работите се “замрсуваат” во односот меѓу Ферит и Назли.

Сомнежите на Ферит за убиствата кои се случиле водат кон една личност, а пак Назли се чувствува се уште виновна што старателството над внучето го нема нејзиниот сакан Ферит, туку злобната Демет.

Ќе успее ли Демет да ги раздели Ферит и Назли со злокобната игра, дознаваме овој викенд на Сител, веднаш по хрватската сапуница “Другото име на љубовта”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Шениз од „Суровиот град“ – „жешка“ и сурова и приватно

Турската актерка Мине Тугај ја гледавме во улогата на опасната Шениз Карачај во турската драма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!