Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Слика на урбаниот пејсаж во „Градски водич“ на МТВ 1

Слика на урбаниот пејсаж во „Градски водич“ на МТВ 1

Нова документарна серија од странска продукција „Градски водич“, секоја недела околу 21 часот на МТВ 1.

Градските водичи крстосуваат по улиците барајќи препознатлива архитектура и историја во урабаниот пејзаж. Водичите ја раскажуваат приказната за градот и не запознаваат со дизајнот на зградите кои ги оживуваат квартовите.

Од романика до модернизам, да ја откриеме фасцинантната архитектура, стара и нова, која ги обликува градовите во целиот свет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!