Почетна / Сапуници / Наместо да емитува цели епизоди, Алфа ја сецка руската серија

Наместо да емитува цели епизоди, Алфа ја сецка руската серија

Од минатиот месец на фреквенцијата на Алфа започна со емитување руската надсинхронизирана мелодрама “Врати ми ја љубовта”. Серијата се емитуваше од понеделник до петок со целосни 45-50 минутни епизоди, како што се и оригинално снимени.

Но, од неодамна, телевизијата ги сецка епизодите на серијата, па една епизода од сега е со времетраење од 30тина минути, во кои се емитуваат и сцени од претходната, но и сцени од наредната епизода.

За напомена – сите досегашни латиноамерикански, руски, па и турски серии се емитувале со вообичаено времетраење од 45 минути.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За фановите на „Млади бунтовници“ и „Ангели“, доаѓа нова хит серија

Со големо задоволство и носталгија се сеќавате на времето поминато со вашите незаборавни “Млади бунтовници”? …

error: Содржината е заштитена!