Почетна / Живот / Културно богато лето за добредојде на иселениците во Гостивар

Културно богато лето за добредојде на иселениците во Гостивар

Општина Гостивар за средечно добредојде иселениците ќе организира повеќе културно-забавни и спортски активности. Од локалната самоуправа велат дека ќе се потрудат да им овозможат пријатен престој во родниот крај за време на летните одмори.

„The Park Festival, “Fly Hike and Bike”, New Stars Are Coming”, Концерт со Илахии, Стенд ап комедија со Хасим Мемиши Сопи, како и манифестација посветена на Илинден““, се настаните кои се најдоа на годинешната агенда, презентирана од соработничката за култура при Општина Гостивар, Имерлије Салиу.

Таа појасни дека во рамките на активностите е и проектот од Здружението Заедно Можеме, насловен “Спортот не обединува” каде учесници ќе бидат лица со посебни потреби, како и научна конференција на тема “Етнокултурата во гостиварскиот крај”

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!