Дневни Архиви: 08/06/2024 | 20:36

Видео | Пред финалето, Андријана и Кеба ја отпеаа „Македонско девојче“

Младата пејачка и минатогодишна финалистка во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Андријана Петрушовска, оваа сабота (8-ми Јуни) уште еднаш ќе се докаже и покаже зошто е една од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент шоу оваа сезона. Андријана ги освои сите гласови во полуфиналето и со …

Повеќе »

Градоначалникот на Велес со поддршка за победа на Мики

Градоначалникот на општина Велес со јавна поддршка за македонскиот кандидат во големото Гранд финале кое ќе се одржи вечерва, а во живо ќе го следите на најгледаната тв Сител. Во продолжение прочитајте ја целосната објава на градоначалникот – Поддршка за Мики Селуковски! Огромниот талент на нашиот Мики го препозна жири …

Повеќе »

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент шоу “Ѕвездите на Гранд” оваа сезона. Нашиот Мики ги освои симпатиите на публиката и жирито, а вечерва ќе настапува во финалната вечер на ТВ Сител. Затоа, гласаме за Мики со испраќање на СМС порака 1 …

Повеќе »

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите на Гранд” на Сите. Во сабота на 8 јуни во Ѕвездите на Гранд за победа ќе се борат 20 финалисти, а колку силно пејачите ја одбележаа тековната сезона сведочи и фактот што Саша Поповиќ ги …

Повеќе »

Градоначалникот на Кисела Вода со поддршка за победа на Андријана

Градоначалникот на Кисела Вода – Скопје со јавна поддршка за македонската кандидатка во големото Гранд финале кое ќе се одржи вечерва, а во живо ќе го следите на најгледаната тв Сител. Во продолжение прочитајте ја целосната објава на Орце Ѓорѓиевски : 💪 Вечерва сите сме обединети во поддршка на Андријана …

Повеќе »

Вечерва гласаме за бројот 20 на 145 333 за победа на Андријана во „Гранд“

Младата и популарна пејачка Андријана Петрушовска е една од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент шоу “Ѕвездите на Гранд” оваа сезона. Нашата Андријана ги освои сите гласови во полуфиналето и со тоа обезбеди директен пласман за во финалната вечер која ќе се одржи вечерва на ТВ Сител. Затоа, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!