Дневни Архиви: 01/06/2024 | 20:47

Најтешките моменти од својот живот, Тамара ги преточи во песна

Тамара Волческа го промовираше своето ново музичко парче, односно сингл кој го носи насловот „Херој”, а за кој сними и видео запис. Истиот е снимен на неколку локации, а направен е под режисерската палка на Ивона Јо, која е нејзина најголема поддршка. Во видео записот ја гледаме Тамара во едно …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на топлата приказна за „Антонела“

Се сеќавате ли на девојката која се облекуваше како кловн и зборуваше со нејзината кукла? Се сеќавате ли на една прекрасна приказна за милата Антонела, емитувана многу одамна на А1 телевизија? Класични елементи на теленовела, комбинирани со комедија беа пресудни за оваа серија да им се допадне на милиони гледачи …

Повеќе »

Се сеќавате ли на реалното шоу „Максималци диеталци“ на А1?

Пред повеќе од 20 години на А1 телевизија беше емитувана тогаш популарната емисија “Максималци диеталци”, налик на светскиот формат “The biggest looser”. Кандидатите имаа единствена шанса и предизвик – во одреден временски период да го намалат вишокот килограми преку организирана програма во емисијата. Ова домашно реално шоу се емитуваше пред …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!