Дневни Архиви: 18/06/2024 | 13:51

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра на семејната фарма која е на работ на затворање. Еден ден ќе влезе во шталата и ќе ја најде како се крие озлогласената ограбувачка на банки, разбојничката Алисон Велс. Таа е повредена, а нему веднаш …

Повеќе »

Гледачите со пофалби за Сител: Оваа серија ви е топ избор!

Од понеделник до петок навечер на телевизија Сител се емитува новата современа драма “Брачни игри”, која веднаш по почетните епизоди, успеа да изискува позитивни критики и задоволство кај нејзините гледачи… … кои наголемо пишуваат како на нашиот форум, така и обраќајки се до редакцијата на порталот со цел да дознаат …

Повеќе »

Гледачите воодуушевени од серијата на Телма: Ова е предобро!

Од понеделник до петок на Телма телевизија во стандардниот термин од 13.45 часот се емитува мексиканската теленовела “Рудници на страста” која успева да ги заинтригира македонските гледачи. По стапување на функцијата генерален директор и главен уредник, Снежана Лупевска Созен успеа да обезбеди програма за сечиј вкус, меѓу што и романтични …

Повеќе »

Алфа ТВ ги повика кабелските оператори за нови договори

Целосно соопштение од Алфа телевизија : “АЛФА ТВ ја известува јавноста дека со последните измени на Законот за Аудиовизуерлни медиумски услуги, членот 141 а , ставови 2 и 3, обврзани сме јавно да ги повикаме кабелските оператори за склучување на нови комерцијални договори. Почитувајќи ги позитивните законски прописи, објавуваме дека …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!