Дневни Архиви: 02/06/2024 | 21:33

Документарната серија „Дива година на Земјата“ на МРТ 1

Додека Земјата патува околу Сонцето, дивите животни се движат согласно менувањето на годишните времиња. Како што луѓето го следат сопствениот календар на ритуали и случувања, биолошкиот час на животните се усогласува со физиологијата и ги предвидува ритмичките промени во опкружувањето. Во текот на годината многу големи природни настани се случуваат …

Повеќе »

Пере Нокаут: Кај мене дома до сега преспале неколку зетчиња

Во новото издание на „Нешто конкретно” тема на муабет беше – што значи титулата во денешно време, ако порано се знаело што значи да се биде татко, столб на семејството, ако се знаело дека кога тато одмара не смее да се писне дома, дека тато не чисти по дома и …

Повеќе »

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, на кој присуствуваа над 150 учесници од целата земја. Во рамки на настанот, кој се одржа во иновацискиот центар „Innox“, се организираше панел дискусија под насловот „Ефективен маркетинг во е-трговија – Како со малку да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!