Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Вечерва гласаме за бројот 20 на 145 333 за победа на Андријана во „Гранд“

Вечерва гласаме за бројот 20 на 145 333 за победа на Андријана во „Гранд“

Младата и популарна пејачка Андријана Петрушовска е една од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент шоу “Ѕвездите на Гранд” оваа сезона. Нашата Андријана ги освои сите гласови во полуфиналето и со тоа обезбеди директен пласман за во финалната вечер која ќе се одржи вечерва на ТВ Сител.

Затоа, гласаме за Андријана со испраќање на СМС порака 20 на 145 333, веднаш после почетокот на емисијата. Андријана до победа во најгледаната телевизиска програма во Македонија согласно рејтинзите на Nielsen Media Research.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!