Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Во петок на МРТ ќе пејат само фолкерите во „Охрид Фест 2020“

Видео | Во петок на МРТ ќе пејат само фолкерите во „Охрид Фест 2020“

Музичкиот летен фестивал, „Охрид- фест 2020“, годинава ќе ја одржи традицијата и контунтинуитет долг 27 години без Интернационална вечер, на 11 септември, со одржување на Фолк вечер.

Исто така, поради одржувањето на физичката дистанца, капацитетот на публиката ќе биде намален за 50%.
Во натпреварувачкиот дел ќе видиме познати макеоднски фолк имиња, а во ревијалниот дел ќе го слушаме Перо Христов.

Охрид Фест, Охридски Трубадури 2020

Овој петок во 20:15 часот на МТВ 1 гледајте го новото издание на фестивалот Охрид Фест, Охридски Трубадури 2020

Gepostet von МРТ1 Промо am Montag, 7. September 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

error: Содржината е заштитена!