Дневни Архиви: 16/06/2024 | 11:12

UEFA Euro 2024 : Две пива по лице на дуелот меѓу Англија и Србија

Рестрикции за алкохол ќе бидат воведени на натпреварот од првото коло од групата Ц на Европското фудбалско првенство меѓу Англија и Србија, соопшти германската полиција. Во соопштението се наведува дека на стадионот во Гелзенкирхен ќе биде забрането точење на обично пиво кое содржи меѓу четири и пет проценти алкохол, туку …

Повеќе »

Фудбалска еуфорија со УЕФА ЕУРО 2024 директно на МРТ 1

Во тек е едномесечна фудбалска еуфорија – Германија УЕФА ЕУРО 2024. Сите натпревари од шампионатот директно ги следиме на јавниот сервис. Домаќинот Германија против Шкотска во рамки на групата А го отвори Европското фудбалско првенство. Италија е актуелен бранител на европскиот престол од 2021 година. Турнирот го сочинуваат 24 репрезентации …

Повеќе »

Психолошкиот трилер „Мојот ангел“ во недела на 16 јуни на Телма

Лизи Менинг е разведена и емотивно нестабилна жена која се бори за старателство над својот 11-годишен син Томас. Таа дава се од себе за да ги балансира работата и самохраното родителство, па се потпира и на помошта од родителите, а поранешниот сопруг често ја критикува за нејзиниот начин на живот. …

Повеќе »

Големото финале на „Никогаш не е доцна“ само на Сител на 23 јуни

Вчера се одржа второто полуфинале на шоуто „Никогаш не е доцна“, а по оваа епизода, добивме уште пет финалисти од деветтата сезона. Саша Милошевиќ Маре, Милан Ѓурѓевиќ и Џејла Рамовиќ избраа пет пејачи кои според нивното мислење го заслужија финалето. Ружица Чавиќ, Сашо Башески, Срѓан Стефановиќ Срле, Сабина Касумовиќ и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!