Дневни Архиви: 17/06/2024 | 08:11

Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува недоличното однесување на навивачите на првиот натпревар со Италија. Во текот на 90-те минути во Дортмунд направени се серија прекршоци. Од користење пиротехнички средства, провокативни пораки од трибините па се до влегувањето на еден навивач …

Повеќе »

Хакерски напад на ТВП за време на натпреварот Полска – Холандија

Интернет-страницата на спортскиот канал на Полската државна телевизија (ТВП) беше мета на кибер напад за време на вчерашниот натпревар Полска – Холандија, поради што гледачите не можеа да го следат првото полувреме. Околу 15 часот беше нападната ИП адресата на полската телевизија, а нападот целосно го блокира сајтот на ТВП …

Повеќе »

Продуцентот од Беркли, Драги Иванов, ја промовираше својата песна

Драги Иванов, музичар и музички продуцент од Скопје, кој има студирано музичка продукција и инженерсто и електронска продукција и соунд дизајн на Беркли, во Бостон, Америка од 2018 година е активен на македонската музичка сцена и има соработувано со доста македонски уметници, меѓу кои Дупер, Плутос Даутс, Фанк Шуи и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!