Дневни Архиви: 19/06/2024 | 20:16

Саботна вечер на Телма со шпанската комедија „El inconveniente“

Севиља (Андалузија, во јужна Шпанија), 2019 година, Сара е успешна во работата со животни осигурувања. Среќно омажена со Даниел веќе 8 години. Таа дознава дека се продава многу евтин стан во градот и го ангажира агентот за недвижнини Оскар за да го разгледаат станот. Се е апсолутно е совршено, но …

Повеќе »

Акциониот хорор „Беки“ во саботната ноќ на Телма

Зајадливата и бунтовна, Беки е принудена да дојде на викенд во куќа на езерото со нејзиниот татко Џеф кој се обидува повторно да се поврзе со својата ќерка. Група затвореници, избегани од затвор, предводени од немилосрдниот Доминик, упаѓаат во куќата и на семејството на Беки се наоѓа пред сериозна закана. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!