Дневни Архиви: 14/06/2024 | 16:05

„Шангајско попладне“ со Џеки Чен во филмскиот викенд на Сител

Телевизија Сител продолжува и во најжешките денови да емитува премиерна програма за сечиј вкус. Покрај домашната верзија на светскиот формат “The richest list”, за викенд на Сител се забавуваме и со премиерните дневни емисии за македонска култура, традиција и музика, како и со најгледаните регионални талент шоуа на Гранд, а …

Повеќе »

Еротскиот трилер „Страст“ во сабота, 15 јуни, премиерно на Телма

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината колешка Изабел и професионално и приватно, единствено затоа што сака да и се одмазди што имала афера со нејзиниот љубовник. Кристин прибегнува кон различни неморални средства кои ја наведуваат Изабел да стане емоционално вознемирена и …

Повеќе »

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. Нејзиниот живот со превртливиот монарх, во непозната земја, станува мизерен и досаден. Кристијан наскоро ќе добие придружник, Германецот д-р Јохан Струензе, тивок идеалист човек на Просветителството. Како единствениот што може да влијае на кралот, Струензе …

Повеќе »

Afrojack, Claptone, Maceo Plex, Vini Vici – хедлајнери на Ohrid Calling 2024!

После ланската спектакуларна фестивалска едиција, оваа година Авалон се погрижи да ги помести  границите и да ви спреми уште поимпресивна и повозбудлива програма! Секој настап и секој од овогодинешните хедлајнери има одредена карактеристика која го прави Ohrid Calling 2024 фестивалско издание кое не смее да се пропушти! Како ултимативен хедлајнер …

Повеќе »

Која е мистериозната жена под превезот во серијата „Женкар“?

И кога сѐ се чини совршено и спокојно во животот на големата босфорска фамилија од хит серијата “Женкар”, гледачите останаа зачудени од појавувањето на новиот лик во последните епизоди. Лик кој навестува вистинска бура на случувања кои засекогаш ќе го променат животот на вашите Корханови. Мистериозната жена под превезот е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!