Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите на Гранд” на Сите.

Во сабота на 8 јуни во Ѕвездите на Гранд за победа ќе се борат 20 финалисти, а колку силно пејачите ја одбележаа тековната сезона сведочи и фактот што Саша Поповиќ ги испрати сите полуфиналисти во самото финале.

Но на која возраст се финалистите? Разликата во години меѓу најстариот и најмладиот финалист е дури дваесет години.

Имено, најстари кандидати се Мики Секуловски и Николина Перковиќ кои имаат 37 години, додека титулата за најмлад ја носи Инел Нукиќ која има само 17 години.

Александра Иванов е уште една натпреварувачка која влезе во четвртата деценија, а е родена 1991 година, а во клубот од триесеттите од оваа година се и Шејла Зониќ и Стефан Томиќ.

Останатите натпреварувачи се уште уживаат во своите дваесетти, а во продолжение погледнете колку години имаат останатите финалисти:

Дејан Дачевиќ 24, Јанко Јанков 27, Антонија Черкез 27, Јелена Проле 22, Дино Суљиќ 26, Ријад Рахмановиќ 27, Андријана Петрушевска 25, Петар Крекиќ 21, Мирза Пандур 27, Јулија24, Сулиќ, са Зијадиќ 18, Ѓула Дрини 24.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градоначалникот на Кисела Вода со поддршка за победа на Андријана

Градоначалникот на Кисела Вода – Скопје со јавна поддршка за македонската кандидатка во големото Гранд …

error: Содржината е заштитена!