Почетна / 2024 / May (страна 7)

Месечни Архиви: May 2024

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во која гости на водителката Билјана Дебарлиева ѝ беа стручни лица од докторската фела кои зборуваа за разни проблеми со кои се соочуваат македонските граѓани. Истиот терк на емисии го следеа и другите телевизии, па така …

Повеќе »

Фото | Запознајте го главниот актер од „Рудници на страста” на Телма

„Рудници на страста” е нова мексиканска теленовела која секој работен ден ја следите на Телма телевизија. Во улогата на главниот протагонист Леонардо го следиме латиноамериканскиот актер и модел Освалдо де Леон. 40 годишниот актер зборува за неговата улога во серијата и неговата сличност со ликот што го игра : „Двајцата …

Повеќе »

Фото | Запознајте ја главната актерка од „Рудници на страста” на Телма

Ливија Брито е кубанска актерка, позната по улогата на италијанската невеста во теленовелата Пепелашка (локални тв станици), како и улогите во Амбис на љубовта (Алфа) и во Триумф на љубовта (Сител). Моментално е актуелна со главната улога во Рудници на страста, новата серија на Телма телевизија која ја следите од …

Повеќе »

Џими: „Не можам без ајвар и толчени суви пиперки, мора да сум Македонец”

Празнично расположени, јајцата исфарбани, домашната пита испечена и носијата спремна – како што треба тимот на Нешто конкретно ги пречека гостите на тема : карактеристики на Македонките и Македонците токму на ден Велигден. Не сме прави Македонци ако во некоја тегла од мајонез не чуваме некаква зимница, не сме ние …

Повеќе »

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма ќе се емитува од 20.20 часот, започнувајќи од 13 мај. Во серијата се раскажува за група од пет пријатели кои се сретнуваат паб во кој учествуваат во квиз, а сите имаат една заедночка судбина – …

Повеќе »

„Диетално максимално“, ново реално македонско шоу на Канал 5

Од понеделник до петок на Канал 5 телевизија во 16 часот се емитува новото реално македонско шоу “Диетално максимално”. Емисија во која ќе се одберат пет кандидати со цел да го променат својот животен стил. Целта е да стасаат до посакуваната тежина и да го променат својот изглед. Забава, спорт, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!