Дневни Архиви: 28/02/2024 | 15:43

„Година по година“, нова емотивна песна на Лазар и Елена Наумови

„Зошто молчиш ќерко, солзи сокриваш каде пат ќе тргаш, збор не кажуваш…“ …се првите стихови од новата, полна со емоции, песна на дуетот на таткото и ќерката, Лазар и Елена Наумови, а насловена како Година по година. Лазар и Елена, подолг период се присутни на нашата музичка сцена пред се …

Повеќе »

Вторник на Телма со „Урбани херои“, нов документарен серијал

На местото на “Фантастични дизајни”, секој вторник во 14.30 часот на Телма ќе ги гледаме “Урбаните херои”, нова документарна серија со која ќе уживаме но и ќе се едуцираме. Земјоделството е тренд во подем, без разлика дали се враќа на периферијата, на покривите или директно во деловните центри. 70% од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!