Дневни Архиви: 15/02/2024 | 09:02

Босанската мини крими серија „Котлина“ секоја недела на Алфа

Криминалистичка мини серија во 5 продолженија, чии креатори се Денис Танович познат по добитникот на оскар за Ничија Земја, и Аида Бегич, која е позната по филмовите Деца и Снег. Откако во Националниот музеј на Сараево е пронајдено мртво машко тело, инспекторите Едиб Пашич, кого го игра Федја Штукан, и …

Повеќе »

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во Втората Светска војна. Во 1941 г. убиени се илјадници Евреи од Источна Европа. Спасувајќи се од смрт, тројца браќа бегаат во шумата што ја знаат од детство. Таму ја започнуваат својата очајничка борба со нацистите. …

Повеќе »

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема без конкретен одговор затоа што не секој го доживува балканскиот маж на ист начин. Пејачот Драган Николовски не знае да вклучи машина за перење, докторот Злате Мехмедовиќ не сака да усисува по дома, оперскиот пејач …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!