Дневни Архиви: 02/02/2024 | 14:09

Сатирична петочна комедија на Телма во европски копродукции

Филм за довербата, предрасудите, моралните норми и границата на слободата на изразувањето во петок, 2 февруари 2024 година на Телма во 22.15 часот. Квадратот е светилиште на доверба и грижа. Во него сите споделуваме еднакви права и обврски. Кристијан е познат куратор во еден музеј во Стокхолм. Тој е вовлечен …

Повеќе »

Саботна вечер на Телма со француската драма „Старателство”

Антоан Бесон, е убав човек, поранешен сопруг на Миријам, задолжен е за безбедност во болница. Тој е ценет и од претпоставените и од колегите. Добар татко кој е подготвен да биде поблизок со својот единаесетгодишен син Жулиен, и од тие причини избира да биде префрлен во градот каде што живее …

Повеќе »

Психолошкиот трилер „Нус појави” во сабота ноќе на Телма

И покрај тоа што е повторно со нејзиниот сопруг, Емили Тејлор станува сериозно депресивна со емотивни епизоди и обиди за самоубиство. По разговорот нејзиниот претходен лекар, нејзиниот психијатар, Џонатан Бенкс, ѝ препишува експериментален нов лек наречен Абликса, но несаканите ефекти на лекот водат до тоа Емили да го убие својот …

Повеќе »

Познатиот Хари Потер на Телма во неделната акција „Пилот на картелот”

Шон Хагерти има само еден час да го достави својот нелегален пакет. Еден час да ги убеди нарко картелот, платениот убиец и ДЕА дека сè е во ред. Еден час за да се осигура дека неговата сопруга ќе остане жива. И тој мора да го направи сето ова додека управува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!