Почетна / Серии / Вторник на Телма со „Урбани херои“, нов документарен серијал

Вторник на Телма со „Урбани херои“, нов документарен серијал

На местото на “Фантастични дизајни”, секој вторник во 14.30 часот на Телма ќе ги гледаме “Урбаните херои”, нова документарна серија со која ќе уживаме но и ќе се едуцираме.

Земјоделството е тренд во подем, без разлика дали се враќа на периферијата, на покривите или директно во деловните центри. 70% од светското население се храни благодарение на земјоделството во сите негови облици. Светот секојдневно расте, а со тоа и потребите за квалтетна и достапна храна.

Документарната серија „Урбани херои“ оди до најубавите пејзажи во светот и запознава луѓе кои одново ги пишуваат правилата за егзистенција на локална економија во нивната земја.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Иновациите на Наса“, документарец на Телма секој понеделник

Еволуцијата на нашиот свет во голема мера зависи од технолошките ресурси, знаењето и ограничувањата, но …

error: Содржината е заштитена!