Дневни Архиви: 20/02/2024 | 09:08

Алек Болдвин и Деми Мур во романтичен трилер во четврток на МРТ 1

Бил (Алек Болдвин) е писател кој го губи видот во сообраќајна несреќа во која, пак, загинува неговата сопруга. Тој повторно ја открива страста кон животот и пишувањето кога се впушта во врска со Сузан (Деми Мур), занемерена жена на бизнисмен обвинет на инсајдерска трговија. Четврток, 22 февруари, 21.10 часот, прв …

Повеќе »

Француската драма „Збогум, кралице моја“ во вторник на МРТ 1

„Збогум, кралице моја“ го означува враќањето на признаениот режисер Беноа Жакот и одлично ги прикажува страста, сплетките, раскошот и на крај, хаосот кој настанува на дворот на Марија Антоанета (Дајан Кругер) последните денови пред избувнувањето на Француската револуција. Филмот е снимен според бестселерот на Шантал Томас, и се фокусира на …

Повеќе »

Нови имиња на местото на Цеца и Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“

Цеца Ражнатовиќ и Ана Бекута не се појавија на снимањето на новата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, што изненади многумина, пренесуваат српските медиуми. Како што изјавија од Гранд продукција, Ана Бекута од оправдани причини нема да присуствува на следното снимање, а на нејзино место ќе дојде пејачот Драган Којиќ Кеба, …

Повеќе »

Нова водителка на местото на Сања Кужет во „Ѕвездите на Гранд“

Ги информираме гледачите на Сител телевизија дека водителката Сања Кужет поради породилно отсуство ќе отсуствува од снимањата на „Ѕвезде Гранда“, а нејзиното место до крајот на сезоната ќе биде отстапено на друго водителско име. „Толку од мене, за оваа сезона, драги луѓе. Сликите се создадени на последниот ден од снимањето, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!