Дневни Архиви: 26/02/2024 | 10:48

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер К. Роџерс. Насловот на емисијата се однесува на инструкцијата за кодот на компјутерската машина „Halt and Catch Fire“ (HCF), чие извршување ќе предизвика централната процесорска единица на компјутерот да престане да работи (да се самозапали). …

Повеќе »

„Гответе со Дракче“, нова кулинарска емисија на Канал 5

Нова кулинарска емисија на Канал 5 телевизија секој работен ден во 15:30 часот. Интересни рецепти, пријатна домаќинска атмосфера заедно со Драгица Стевковска Дракче, со нејзините гости и нивните омилени рецепти кои можеби и вие ќе сакате да ги зготвите. „Гответе со Дракче“ од понеделник до петок. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Фаворитот на цела Европа, Baby Lasagna на Евровизија за Хрватска

Со невидена разлика меѓу второпласираниот и првопласираниот особено кај публиката, Baby Lasagna со Rim Tim Tagi Dim e претставникот на Хрватска оваа година на Евровизија. Како куриозитет, тој бил прва резерва ако некој случајно се откаже. Откако се откажала Zsa Zsa, Baby Lasagna доаѓа како нејзина замена. Откако ја објавува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!