Почетна / 2024 / January

Месечни Архиви: January 2024

„Женкар“, серијата за златното момче продолжува на Канал 5

На задоволство на фановите, приказната за златното момче, наследник на големо богатство, продолжува на Канал 5. Серија која за краток период привлече голем број обожаватели и стана феномен на социјалните мрежи. Серија базирана според вистинска приказна за највлијателната антепска фамилија – Корхан. Вашите омилени Ферит и Сејран се враќаат на …

Повеќе »

Хумор во 80-тите во репризата на „Crno-bijeli svijet“ на МТВ 1

Време кога младите ги почитуваа старите, време на закон и ред, тоа е црно-бел свет! МТВ 1 во 15.00 часот, од понеделник до петок, следете ја репризата на “Црно бел свет”. Хрватската хумористична серија следи две загрепски семејства од почетокот на 80-те години. Поради автентичните костими, шминката, ентериерот, возилата, звукот …

Повеќе »

,,Вкусување на светот” секој понеделник на Телма во 14:30 часот

Во едноставноста е убавината! ,,Жамбон бер” – стандарден француски оброк. Но за овој раскошен сендвич со шунка и путер кој освојува награди, ќе треба да се пронајде најдобриот леб, шунка и путер низ цела Франција. Дали станува збор за пица, храната на улиците на Њујорк… Секоја епизода нѐ води во …

Повеќе »

Вторник на Телма е резервиран за доку серијалот „Фантастични дизајни“

Со Телма одиме во обиколка на објекти и пејсажи од соништата во кои сопствeниците вложиле многу љубов и енергија и постигнале хармонија со природата. Секој вторник во 14.30 часот, документарен серијал на Телма. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

,,Армагедон” на Телма – доку серијал за климатските последици

Климатската катастрофа не е блиску, таа е веќе тука! Ако земјите ширум светот драстично не ја трансформираат својата економија и не ја намалат потрошувачката на фосилните горива, ќе го поминеме ,,прагот” кога климатските промени ќе бидат толку екстремни и ние луѓето нема да можеме да се прилагодиме. Дали топлотните удари, …

Повеќе »

„Зелените херои” ги решаваат еко скандалите во четврток на Телма

Бегајќи од пренатрупаните и загадени градови, сите имаме потреба од бегство во природа. Повеќето од нас тоа го прават во викендите, но овие луѓе решиле целиот свој живот да го создадат на поинаков начин. Серија научни истражувања за еколошките скандали со кои се соочува планетата и за нејзините зелени херои. …

Повеќе »

Секој петок на Телма се забавуваме и готвиме со „Кујната на Луана”

Опкружена со роднините и гостите кои сакаат добра храна, Луана го зема своето волшебно стапче и импровизира вкусни јадења до совршенство. Едноставен, лесен и достапен на сите, тоа е стилот на Луана. Во друштво или сама, таа ќе ве натера да ја ставите престилката и повторно да го откриете задоволството …

Повеќе »

Фото | Познатиот Саваш го прослави првиот роденден на ќерката

Шармантниот актер Мурат Јилдирим, кој на македонската публика ѝ е познат како Саваш од “Љубов и Казна” на својот профил на социјалните мрежи ја сподели радоста за првиот роденден на неговата ќерка. Срдечната објава привлече широко внимание од неговите обожаватели. Мурат ја изрази својата среќа објавувајќи семејна фотографија и напиша: …

Повеќе »

Видео | Funk Shui со нов видео спот за песната „Никогаш пак”

Funk Shui со константната работа на својот израз, ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, Виена, Гронинген, Белград, Нови Сад, Загреб, итн.), како и издавање на долгоочекуваниот албум “Никогаш Пак” на 31 Март 2023 кој резултираше со два распродадени концерти во Скопје во Младинскиот …

Повеќе »

Романија се повлече од Евровизија; Монако и Словачка најавија кам бек

Романија која доби дополнителен период до 25 јануари 2024 да ја плати партиципацијата за учество на Евровизија од 190.000 евра на истиот ден на состанокот на бордот на директори со 5 гласа за, 4 против и 4 воздржани одлучи оваа година да не учествува на Евровизија. Причините се најверојатно критиките …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!