Дневни Архиви: 24/02/2024 | 20:51

Провокативна и обвиена со змија – Ивона Јо ja промовираше „Друго”

Ивона Јо на јавноста и ја претстави својата нова песна која го носи насловот „Друго”. Токму по тој повод, денеска точно напладне се одржа и промоција во кафе бар „Мартини”, каде што присуствуваа голем број колеги, пријатели, претставници на седмата сила, како и почитувачи на Ивона Јо. Ивона ќе каже …

Повеќе »

Втора претстава на „Веселите девојки” во Македонска Филхармонија

Закажана е втора претстава на мјузиклот „Веселите девојки” и тоа на 24-ти март во „Македонска филхармонија”, откако првата претстава на 23-ти се распродаде. Тијана Дапчевиќ ја игра една од главните улоги, а заедно со неа, на сцената во Филхармонија ќе застанат и Маја Брукнер, Зорана Павиќ, Јелена Ѓукиќ, Ивана Петерс …

Повеќе »

Авалон ја носи Данијела Мартиновиќ во Филхармонија на 17-ти март

Известување од Авалон продукција : – Кога сме кај затворањето на круговите со ,,30 години Авалон”, мора да се навратиме на едно име кое е важно за нас, а среќа и за вас. И ние си имавме наша транзиција во работата, која започна во МКЦ, а продолжи во Универзална сала. …

Повеќе »

„Симбиоза” – изложба на Бојан Ковски во Музејот на Град Скопје

Уметникот Бојан Ковски ќе ja отвори својата најнова изложба “Симбиоза” во Музејот на Град Скопје на 29 февруари 2024 година. Овој уникатен приказ ветува да ги фасцинира љубителите на уметноста, нудејќи магична комбинација на човечкото тело и земјениот елемент. Бојан Ковски, роден во 1993 година во Куманово, го остава својот …

Повеќе »

Миро Кацаров: Џамбазов е уморен од водење, дајте бе луѓе млади водители

Во претходната сезона се дружевме со дел од нашите актуелни водителки, а оваа сезона ќе ги испочитуваме момците. На тема „Конкуренција” зборуваме со Антонио Димитриевски, Миро Кацаров, Драган Б. Костиќ и Бојан Гиевски, едни од времето кога како медиум постоеше само телевизијата, а останатите од новото дигитално време. Што значи …

Повеќе »

Јубилејни 50 години Театар „Чекори“ со премиера на „Крај на играта“

По повод 50 години од основањето на Театар „Чекори” и 80 годишнината од раѓањето на основачот Боре Ангеловски, на 25 февруари (недела) со почеток од 20 часот во Домот на култура „Димитар Влахов” – Автокоманда, премиерно ќе биде изведена претставата „End&Start game” по делото „Крај на играта” од Семјуел Бекет, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!