Дневни Архиви: 01/02/2024 | 16:06

Голем интерес за „Фрајле” – закажан и втор концерт во Скопје

После неверојатно брзо распродадениот прв концерт на женското трио ,,Фрајле” во Скопје, во склоп на нивната балканска турнеја „Moje duše duša”, закажан е и втор концерт во ,,Македонска Филхармонија”, објавија организаторите. Сите оние кои останаа без влезница за првиот концерт, а сакаат да ги слушнат трите дами во едно шоу, …

Повеќе »

Адвокатската трилер серија за „Фирмата“ во 22:15 часот на Телма

„Фирмата“ е драмска серија заснована на најпродаваниот роман на Џон Гришам. Премиерно на Телма од понеделник, 5 февруари во 22.15 часот. Серијата која ја продолжува приказната за адвокатот Мичел МекДир, кој како млад соработник, 10 години претходно, ја срушил престижната адвокатска канцеларија во Мемфис на Бендини, Ламберт & Лок, која …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!