Дневни Архиви: 27/02/2024 | 08:55

Мерил Стрип и Том Хенкс во филм на Спилберг на 29 февруари на МРТ 1

четврток (29 февруари 2024), 21.00 часот – “Весникот” Вистинита приказна за аферата на „Пентагон Пејперс“ со Мерил Стрип и Том Хенкс во филм на Стивен Спилберг. Кетрин Греам е првата жена издавач на еден голем американски весник – Вашингтон пост. Со помош на уредникот Бен Бредли, Греам се обидува да …

Повеќе »

Џекиу Чен во акцијата „Крвав челик“ на 28 февруари на МРТ 1

среда (28 февруари 2024), 21.10 часот – “Крвав челик” Џеки Чен игра улога на полициски агент во Хонг Конг кој треба да се погрижи за научникот кој е програмата за заштита. Кога стигнува кај него, го напаѓаат вонземјани облечени како луѓе кои убиваат се околу себе, вклучувајќи го и научникот. …

Повеќе »

Воен трилер, снимен по книгата од Ендру Хоџис на 27 февруари на МРТ 1

вторник (27 февруари 2024), 21.10 часот – “Игра на имитирање” Приказна за човекот чиј изум ја одиграл клучната улога во Втората светска војна. Филмот „Имитација на игра“ е снимен според вистинита приказна на Алан Туринг, генијален британски математичар и информатичар, кој за време на Втората светска војна успева да го …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!