Дневни Архиви: 06/02/2024 | 15:21

Се дружиме и пееме со новата сезона на „Дајте музика“ на МРТ 1

Петтата сезона на Дајте музика, секоја среда, четврток и петок од 18:55 часот на МРТ1. нови продолженија од возобновената детска емисија со која растеа многу генерации. Феноменот од 90-тите години се врати со нова верзија на програмата на МРТ и успеа да ги привлече сите оние дечиња и родители кои …

Повеќе »

Документарецот за „Најтајните хотели на светот“ во недела на МРТ 1

Снимена низ целиот свет, документарниот серијал „Најтајните хотели на светот“ ни ги покажува најневеројатните сместувања во светот. Во секоја епизода патуваме на четири уникатни локации и посетуваме хотели со исклучителна архитектура градени на необични локации. Секоја недела, 9 часот и 10 минути наутро, прв канал на Македонската телевизија. Дани | …

Повеќе »

Готвиме со Фичо во новото кулинарско шоу на МРТ 1

Ново кулинарско шоу на Mакедонската телевизија. Секоја сабота патуваме во неодоливиот свет на вкусовите, микс од мириси, традиција и култура… Oдиме и на незаборавни патувања со Фичо и пријателите на превкусната македонска храна, сабота, 18.30 часот. Репризата е недела во 14 часот. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Предлог серија на SkyShowtime – мини мистеријата „Apples never fall“

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Том Круз се враќа на SkyShowtime во нова „Невозможна мисија“

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Χрабрата историска психолошка драма „Mary & George“ на SkyShowtime

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Авантури и акции преку „Knuckles“, нова серија на SkyShowtime

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

SkyShowtime ви ја претставува научно фантастичната „Halo“

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Новата песна на Александра Јанева предизвика реакции во јавноста

Изминатата недела, македонската поп-пејачка Александра Јанева го промовираше своето ново музичко дело „Дождови” кое е уште едно во низата одлични песни кои Јанева ги создава за својата публика. Првите реакции за „Дождови” се одлични и композицијата наиде на навистина позитивни коментари од страна на публиката. „Ни букет од рози не …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!