Почетна / Серии / Χрабрата историска психолошка драма „Mary & George“ на SkyShowtime

Χрабрата историска психолошка драма „Mary & George“ на SkyShowtime

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го задржи вашето внимание пред екраните и да ви понуди бескрајни часови врвна забава.

Уште една нова серија која ќе се појави на малите екрани е опасно храбрата историска психолошка драма „Mary & George“, која ја раскажува приказната за мајка и син кои правеле шеми, заведувале и убивале за да го освојат Судот на Англија и креветот на Крал Џејмс I. Во главната улога се појавува Џулиен Мур (Still Alice, From Heaven), заедно со Николас Галицине (Cinderella, Purple Hearts) и Тони Куран (Mayflies, Your Honour). Серијата е базирана на вистинската приказна за Мери Вилиерс, која го израснала нејзиниот убав и харизматичен син Џорџ, да го заведе Крал Џејмс I и да стане негов моќен љубовник.

Ова е само дел од богатата понуда на SkyShowtime, а следува по многу успешната 2023 година во која на стриминг платформата се појавија наслови како „Babylon“, „Fellow Travelers“, „Frasier“, „Poker Face“, „Special Ops: Lioness“, оригиналната серија „Yellowjackets“ и многу други.

Побрзајте и регистрирајте го вашиот профил на https://www.skyshowtime.com/mk и уживајте во часовите на врвна забава од некои од најдобрите студија во светот!

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!