Почетна / Телевизија / Пријавете се за учество во новата сезона на квизот „Арена“

Пријавете се за учество во новата сезона на квизот „Арена“

Познатиот квиз на знаење „Арена“, кој се емитува на Алфа ТВ по новогодишните празници започнува со нова сезона. Почетокот на 4-та сезона носи многу промени, а најинтересната за сите оние пријавени е главната награда од 120.000 денари.

Сите оние кои сакаат да го проверат сопственото знаење и да станат дел од шоуто, може да се пријават на [email protected] или да се јават на 02/2600 370. Наскоро на Алфа, Димитар Атанасовски во новата сезона на квизот “Арена”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

error: Содржината е заштитена!