Почетна / Серии / Француската серија „Игри на влијанија“ од 30 октомври на Телма

Француската серија „Игри на влијанија“ од 30 октомври на Телма

На фармерот Мишел Вилнев му е дијагностицирана леукемија откако колабирал во поле во подножјето на неговиот трактор, откако штотуку раширил пестицид произведен од агрохемискиот гигант Саскиа. Компанијата што го произведува бара овластување за ставање во промет за нов производ претставен како еколошки и ангажира услуги на фирма за лобирање.

Пријателот на фармерот од детството, Гијом Делпјер, принципиелен политичар, води борба за забрана на најотровните пестициди, со помош на неговиот амбициозен помошник Ромен Корсо. Тие мора да се соочат со Матие Бауман, тешко погоден лобист ангажиран од Саскија.

Маркетинг менаџерот на Саскија е пронајден како лебди во Сена, а неговата ќерка Клое започнува истрага со помош на поранешната новинарка Клер Лансел, која првично била регрутирана во тимот на Бауман.

Од понеделник, 30 октомври 2023 година во 20.20 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шок за фановите – Чендлер од „Френдс“ пронајден мртов во џакузи

Почина Метју Пери, популарниот холивудски актер познат како Чендлер Бинг од серијата „Friends“. Чендлер бил …

error: Содржината е заштитена!