Почетна / Серии / Познатата српска крими серија „Убице мог оца“ ексклузивно на Алфа

Познатата српска крими серија „Убице мог оца“ ексклузивно на Алфа

Ексклузивно на Алфа телевизија ќе се емитува популарната српска криминалистичка серија “Убице мог оца”, добитничка на Златна антена за најдобра серија, режија и главен актер за 2016та година, а во 2017та ја добива плус и наградата за најдобро сценарио.

Во соседна Србија, серијата започна со емитување на државната телевизија за потоа интерес да пројават Прва, Нова, ТОП и Суперстар.

Конечно и за македонските гледачи следува истрагата на инспекторот Александар кој ќе треба да открие кои се убијците на неговиот татко. Мистерија и неизвесност до самиот крај.

Од понеделник до петок во 20.30 часот само на Алфа телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

error: Содржината е заштитена!