Дневни Архиви: 29/07/2022 | 20:41

„Жешко политичко лето“ наместо „Само вистина“ на Канал 5

Дебатните политички емисии “Само вистина” и “Само интервју” заминуваат на летна пауза. ТВ дебатите продолжуваат по летните одмори, во првата половина на септември. Низ стотици емисии, авторите и водители од Канал 5 успеаа да спротистават многу различни гледишта, а и да бидат домаќини на многу гости од политичкиот и граѓанскиот …

Повеќе »

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано изразување на говор на омраза. FB фан страната на Канал 5 ТВ подолг период е постојано место каде се пласира сериозен говор на омраза кој доаѓа од Бугарија. Но овие закани, омраза насочени спрема Македонците, …

Повеќе »

Финалните недели од „Луда куќа“ во 19 часот на Канал 5

Нови авантури во животот на Асланови. Нови згоди и незгоди на ликовите во хит комедијата “Луда куќа” во последните седмици на емитување. Урнебесните ситуации продолжуваат на Канал 5, но во нов премиерен термин – од понеделник до петок во 19.00 часот. Доаѓањето на младата девојка во далечното село го смени …

Повеќе »

Телма ја прекинува и контактната – остануваат само вести во програма

Цел август информативните изданија на вестите ќе бидат единствена премиерна програма на ТВ Телма. По забавните и утринската емисија, од понеделник на летна пауза оди и контактната програма во која се слуша гласот на народот. Па, така во програмата ќе се емитуваат премиерно само вести, а сето останато се репризи …

Повеќе »

Специјални гости се дел од концертите на Наум во Охрид и Битола

На јубилејните концерти на Наум во Хераклеа Битола и Долни Сарај Охрид, ќе настапат и специјални гости. На Концертот во Битола на сцената на античкиот театар Хераклеа, како специјални гости ќе настапат: групата Боеми, Зуица Лазова, Владимир Поповски и Татијана Стефановска, додека на концертот во Охрид на сцената во Долни …

Повеќе »

Започнува Ohrid Calling 2022 – 4 дена забава во Касарната во Охрид

После 2018та година, кога настапуваа Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Bureen, оваа година нè очекува до сега најпосетеното издание на Ohrid Calling! Во 4 дена, на грандиозната бина на Ohrid Caling во Касарна ќе настапат вкупно 21 артист – TIMMY TRUMPET со неговата балканска премиера, милениците на …

Повеќе »

По завршеток на серијата, Канал 5 ќе го емитува и филмот со Зеленски

Серијата “Слуга на народот” со емитување заврши минатата сабота, а во последната сабота од месец јули, Канал 5 ќе го емитува истоимениот филм кој е базиран на популарната украинска комедија која во Македонија ја следевте изминативе месеци. Во филмот, претседателот Василиј Голобородко (Владимир Зеленски) е на власт речиси половина година. …

Повеќе »

Австралискиот детектив „Џек Ајриш“ ќе ве дружи во август на Сител

Низа приказни со напнати заплети, харизматичен главен лик и шармантни споредни ликови ќе ве дружат во август на Сител по полноќ. Џек Ајриш некогаш бил успешен деловен партнер во една приватна адвокатска канцеларија во Мелбурн, но откако сопругата му е убиена, тој запаѓа во алкохолизам и депресија. Прво, започнал да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!