Дневни Архиви: 01/07/2022 | 08:03

Видео | „Ако одам во Битола“ прозвучи и во Мелбурн

Песната „Ако одам во Битола“, се слушаше во центарот на Мелбурн, Австралија и тоа во изведба на битолчанецот Христијан Спировски. Веќе препознатлив на луѓето таму со оглед на тоа што ова не е негова прва изведба на македонски песни на пијано низ градот. Ги изведува и на аеродромот во Мелбурн, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!