Месечни Архиви: June 2022

Ѕвездата од „Беден живот“ и „Без мајка“ фатена во кревет со свекорот?

Турската актерка Гокче Бахадир (40) лани се пожали на турската јавност дека немала среќа во љубовта, откако се развела од нејзиниот поранешен сопруг, актерот Али Сунал (44), но веќе пред неколку месеци, таа запозна нова љубов со кого и стапи во брак. Но, да се вратиме на почетокот, на тоа …

Повеќе »

Видео | Сè поскапе, дали ќе поскапат цените на музичарите?

Сè е поскапо. Оваа реченица се почесто можеме да ја слушнеме во последно време ,како овде кај нас но и во целиот свет. Буквално сите веќе имаат нови ценовници или ги прават – од производители на основни прехранбени производи, преку трговци со градежни материјали, разни репроматеријали, училишен прибор, облека, обувки, …

Повеќе »

„Finsteres glück“, „Everly“„The American“, „Drug war“… репризно на Телма

Лето на Телма со репризи и на филмови … 📅 петок, 1 јули ⏰ 22:15 – Американецот Кога една задача во Шведска завршува лошо, главниот атентатор Џек (Џорџ Клуни) се повлекува во италијанското село со намера да остане анонимен. Во некарактеристичен потег, тој се спријателува со локален свештеник и води …

Повеќе »

„Врвни 10 тајни и мистерии“ повторно ќе се истражуваат на Телма

Каде се границите на нашето рацио? Постои ли нешто на светов што човечкиот ум не успеал да го објасни? Неоткриени тајни на природата, религијата и науката, чудни настани од историјата, мистериозни случувања во природата, зачудувачки научни откритија, нерешени исчезнувања, човечки жртви, алтернативен пристап кон лекувањето… во оваа серија истражуваат неверојатни …

Повеќе »

И документарецот за планетата Земја во летните репризи на Телма

Кога возите автомобил, знаете со која брзина патувате, знаете колку гориво трошите. Во изградбата на еколошките куќи на почетокот не знаете ништо. Како да ги искористиме различните видови на природна енергија и да ја внесеме во нашите домови? Каква вентилација треба да спроведеме? Каква изолација да поставиме? Што се случува …

Повеќе »

Тајните на риболовот репризно ќе се видат ова лето на Телма

Прекрасниот свет кој ќе го запознаеме преку многу патувања доаѓа на телевизија Телма. Документарната серија се снимаше на многу егзотични локации, преку кои не само што ќе ја доживеавме убавината на земјите, туку и ќе запознаеме различни видови риби и начини на нивно ловење. За разлика од многу други риболовни …

Повеќе »

Мирисот на Кина во репризно репризираниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот. Ова лето, од понеделник до петок попладне во 17.55 часот на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со …

Повеќе »

Недостиг на премиери – Телма со реприза и на „Судење и грешка“

Oва лето, од понеделник до петок на Телма во 19.40 часот ќе се репризира американскиот ситком “Trial & Error” во 23 продолженија. Претходно серијата беше два пати емитувана, а во недостиг на премиерна програма, Телма повторно ќе ја прикажува ова лето. Серијата го следи адвокатот од Њујорк, Џош Сегал  кој …

Повеќе »

Американската СФ комедија „People of Earth“ по трет пат на Телма

Од понеделник до петок во 19.15 часот по трет пат ќе ги гледаме “Земјаните” на Телма, кои низ 20 продолженија ќе нè заинтригираат, насмеат и релаксираат. Реприза на репризата – следниот ден во 15 часот. Новинарот Ози Греам е скептичен кога истражува група за поддршка на ексцентрици кои мислат дека …

Повеќе »

Видео | Тони Зен конечно со нов сингл, промовиран е „Планот“

По пауза од подолго време на македонската музичка сцена повторно се враќа човекот кој пред десетина години беше еден од најслушаните изведувачи на домашната музичка естрада. Тони Петковски, во јавноста познат како Тони Зен, има нов сингл со наслов „Планот“. – Целата приказна почна од поривот и љубовта за творењето. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!