Дневни Архиви: 23/07/2022 | 22:11

Тешката судбина на Елена во „Срце на дланка“ во недела на Алфа

Елена Небиова има тежок живот уште од бебе. Прво оставена од мајка ѝ, на 13 години тепана и избркана од дома од татко ѝ и маќеата, засолниште бара во куќата на Ернест кој на 15 години ја зема за сопруга. Денес, тие имаат љубов и разбирање од што како плод …

Повеќе »

Pickbox ги откупи правата за нови сезони од „Женски рај“ за Македонија

Од август на новиот Pickbox канал со македонски превод ќе може да ги следите новите, досега нееемитувани продолженија на италијанската сапуница “Женски рај” чии први три сезони беа емитувани на ТВ 24. Правата за eмитирање на новите сезони во Македонија сега ги има Пикбокс, кој од сега може да го …

Повеќе »

Ѕвездите на „Островска бајка“ се и приватно во љубовна врска

Алп Навруз и Ајча Ајшин ала Појраз и Хазиран од летната серија на Сител се приватно во љубов. Актерите кои ги следиме како пар во романтичната “Островска бајка” ја започнале својата врска лани за време на снимањата на серијата, а до ден денес нивната љубов зрачи како и на почетокот. …

Повеќе »

Во редот репризи од утро до мрак на Телма, следува и „Црна свадба“

Сите што ја пропуштивте серијата „Црна свадба“ од понеделник 25 јули на Телма може повторно да ја гледате од 22:10 часот во низата репризи од утро до мрак на Телма. „Црна свадба“ е серија која нуди возбуда, напнатост, мистерија, елементи на хорор, серија која ја натера публиката нетрпеливо да ја …

Повеќе »

За време на летото, Телма ја прекинува и утринската програма

Кон втората половина на мај, уште незавршена телевизиска сезона и незапочнати летни одмори, Телма телевизија како национална телевизија започна да репризира веќе емитувани серии и филмови, кои во целост веќе во јуни го окупираа прајмтајмот на програмата. И не само ударните термини, туку репризи од репризираните серии се емитуваат и …

Повеќе »

„Куќа на крајот на улицата“, психолошки хорор на Телма во недела

Штотуку разведената Сара и нејзината ќерка Елиса ја наоѓаат куќата од соништата во мал, луксузен, рурален град во потрага по нов почеток. Но, кога почнуваат да се случуваат зачудувачки и необјасниви настани, Сара и Елиса дознаваат дека градот е во сенката на застрашувачка тајна. Девојката дознава за несреќата која се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!