Дневни Архиви: 04/07/2022 | 10:33

Јубилеј со најдоброто од Наум Петрески во Охрид, Битола и Скопје

По повод 35 годишната кариера на македонската и балканска естрада, Наум Петрески и продуцентската куќа АВАРД Промотион, во месец август 2022 ќе го промовираат новото издание ”Најдоброто од Наум“ кое ќе содржи дел од неговите најпознати хитови, со концертна промоција во Битола, Охрид и Скопје.. Ова е фантастична можност илјадниците …

Повеќе »

Фото | Љубовта на Дујгу Саришин и Чагатај Улусој никогаш посилна

Познатиот актерски пар, Чагатај Улусој и Дујгу Саришин, кои уживаат во својата љубов далеку од камерите, позираа заедно на една роденденска забава на која присуствуваа. Згодниот актер кој на нашата публика и е најпознат по неговата улога во трилерот „Инсајдер“ на каналот Dizi, а претходно во “Девојката со име Фериха”, …

Повеќе »

Констракта: Ги сакам Македонoнците и продукцијата на Дарко Димитров

Малкумина знаеја за Ана Ѓуриќ – Констракта, сѐ додека таа не се појави на првата полуфинална вечер на “Песна за Евровизија 22″ и не предизвика бројни реакции со својот ексцентричен настап и песна.На јавноста и стана позната како член на познатата група „Земља Грува”. Она што малкумина го знаат е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!