Дневни Архиви: 08/07/2022 | 11:35

Мурат од „Луда куќа“ има голем порок што ѝ пречи на неговата девојка

32 годишниот Акин Акинозу се прослави со улогата на Миран во турската серија „Дива“ која се емитуваше на ТВ Сител, а ова лето го следиме во комедијата “Луда куќа” која се прикажува на Канал 5. Миран по професија е математичар, но надвладеала неговата љубов кон актерството, што му донесе голема …

Повеќе »

Видео | Констракта за „Бекстејџ“: Среќна сум што ја сплотив Југославија

Ана Ѓуриќ, попозната под уметничкото име Констракта, е членка на бендот “Земља Грува” од нивното основање. Регионалната слава ја стекна, речиси преку ноќ, победувајќи на Евровизија, што ја направи српска претставничка на фестивалот Евросонг во Торино (Италија) 2022 година со песната “In corpore sano”. Се занимава со музика 20 години …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!