Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Телма ја прекинува и контактната – остануваат само вести во програма

Телма ја прекинува и контактната – остануваат само вести во програма

Цел август информативните изданија на вестите ќе бидат единствена премиерна програма на ТВ Телма. По забавните и утринската емисија, од понеделник на летна пауза оди и контактната програма во која се слуша гласот на народот. Па, така во програмата ќе се емитуваат премиерно само вести, а сето останато се репризи на серии и документарци.

За споредба, телевизии како Сител и Канал 5 ниту утринска, ниту контактни емисии не праќаат на паузи туку вработените ги ротираат согласно годишните одмори, поединечно. Телма е подеднакво национална како и тие телевизии, но одмор изгледа таму трае доста подолго.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!