Почетна / МК Сцена / Специјални гости се дел од концертите на Наум во Охрид и Битола

Специјални гости се дел од концертите на Наум во Охрид и Битола

На јубилејните концерти на Наум во Хераклеа Битола и Долни Сарај Охрид, ќе настапат и специјални гости.
На Концертот во Битола на сцената на античкиот театар Хераклеа, како специјални гости ќе настапат: групата Боеми, Зуица Лазова, Владимир Поповски и Татијана Стефановска, додека на концертот во Охрид на сцената во Долни Сарај, специјални гости ќе бидат Милован Секуловски, Ѓоко Таневски, Зуица Лазова и Владимир Поповски.

Влезниците за двата концерти веќе се во продажба и можат да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ивона Јо ја промовираше „Буквално”, песна за нејзината борба

Младата пејачка Ивона Јо(вановиќ) со голема промоција во Intermezzo Music Bar на публиката ѝ го …

error: Содржината е заштитена!