Дневни Архиви: 27/07/2022 | 21:57

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од петок (5 август). Серијата опишува вистински настани засновани на исцрпните дневници на кралицата со кои таа го отсликува својот лик при нејзината трансформација од импулсивен 18-годишник … … до еден од најголемите владетели во историјата, …

Повеќе »

Алфа ги копира другите телевизии, турска рециклажа на пауза

По примерот на А1, Сител и Канал 5, сега и Алфа испраќа турска серија на летна пауза. Само што летната сезона е веќе длабоко почната, па за разлика од другите телевизии, тие решиле турска серија да испратат на пауза на сред лето. Турскиот хит кој со голем успех се емитуваше …

Повеќе »

Видео | Слушнете го суровиот Јаман од „Аманет“ како пее

Халил Ибрахим Џејхан за кратко време ги освои срцата на публиката која го следи во улогата на Јаман Киримли во сапуницата  „Aманет“, која се емитува во ударните часови на Канал 5 телевизија. Никого не остави рамнодушен со својот шарм, харизма и професионалност, па не е невообичаено што публиката често го …

Повеќе »

Фото | Турска серија на Алфа се емитува во живо?

ТВ Пакет е тука за да ги “лови” грешките на македонските телевизии со цел да влијае на подобрување на работата на медиумските работници, но и на програмата на медиумите во целост. Некој тоа го прифаќа, се поправа, но на некои очигледно им е гајле за било каква критика. Последниот “улов” …

Повеќе »

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони Монтана) почнува да се занимава со рап музиката. Активен е во неговата прва група „105″, снимајќи демо снимки достапни само на хип-хоп програмата на скопското радио Канал 103. Во 2002 година заедно со DJ Чваре …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!