Дневни Архиви: 13/07/2022 | 21:58

По „19-2“ на Сител ќе се емитува австралискиот трилер „Кодот“

“Кодот” е австралиска серија во две сезони и вкупно 12 продолженија која на ТВ Сител ќе се емитува од понеделник (18 јули 2022) во 00.15 часот. Во првата сезона, гледаме како едно украдено возило ќе се судри со транспортен камион среде пустина. Двајца тинејџери во автомобилот се критично повредени, но …

Повеќе »

Концерт на камерниот ансамбл „Нов здив“ во Охрид

Камерниот ансамбл на Филхармонија – “Нов здив”, овој петок во 21 часот ќе настапи во црквата “Св.Софија” во рамки на фестивалот “Охридско лето”. Станува збор за настан во организација на Филхармонија на РСМ, кој се реализира како дел од програмата на најстариот фестивал во земјата. На програмата се “Verklärte Nacht” …

Повеќе »

Од височините на Анадолија директно на Сител слетува „Гулабица“

Ќе се жртвува во име на традицијата за да го спаси своето семејство и да ја одбрани честа, но затоа ќе мора да живее закована во златниот кафез. И таму, во златниот кафез ќе живее сè додека љубовта не ги избрише сенките од минатото и не ја исчисти пролеаната крв …

Повеќе »

Видео | Moрбидни откритија за здравството во недела на МРТ 1

Што е гнило во една од најпознатите приватни здравствени клиники која со години ужива третман на недопирливост од страна на властите? Кога под заштита на институциите лекарската етика ќе биде заменета со неодговорност, а лекарската грижа со желба за профит, цената на услугите во една позната приватна здравственa клиника се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!