Дневни Архиви: 14/07/2022 | 12:24

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Битола

Од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Битола, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи на 04.08 во Хераклеа Битола со почеток од 21:00ч., а влезниците по цена од 350,оо денари можат да …

Повеќе »

Yong Dadi: Bestie стана Wifey, но за жал не ја пронајдов вистинската Wifey

Младиот и талентиран артист во јавноста познат како Young Dadi, доби продолжение – овој пат со наслов „Wifey”. За оние кои можеби не знаат, иако особено меѓу младата популација тешко дека има такви, Young Dadi е млад артист од Скопје и дел од екипата на Sure Shotz. Препознатлив е по …

Повеќе »

„Backstage“ истражува: Дали се потценува машкоста во модната индустрија

Убавина,грациозност став и добра линија, дел од предусловите за манекените и манекенките да бидат секогаш и секаде барани, но често манекените поинаку се третирани од нивните колешки, помалку платени,па дури и потценети. Дали се потценува машкоста на мажите во модната индустрија? Ќе дознаете само во истражувањето кое го направи естрадниот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!