Дневни Архиви: 16/07/2022 | 20:29

Фото | Појраз од „Островска бајка“ во жешко летно издание

Актерот Алп Навруз за македонската публика е познат по водечките улоги во турските романтични драми “Ќерките на Фазилет” и “Азра”, а ова лето е актуелен повторно на малите екрани со улогата на Појраз во летната “Островска приказна” на Сител. Во продолжение погледнете дел од неговите фотографии, направени овие денови додека …

Повеќе »

Известување | Крај на првата сезона од „Борбата на мајката“

Овој викенд на телевизија Сител ќе бидат емитувани последните епизоди за оваа сезона од турската хит серија “Борбата на мајката”. Следната половина од серијата ќе се емитува по летните одмори, кога и ќе дознаете како ќе продолжи приказната за Мелек и борбата за нејзините деца. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Секоја летна вечер на Сител следете ја приказната за „Гулабица“

По 15 години поминати во зандана, по 15 години поминати зад решетки за злосторство кое не го сторил, по 15 црни години, доаѓа денот кога Бедир Кави излегува на слобода. Сега тој е одлучен да продолжи со својот живот затоа што дома го чекаат сопругата, ќерката Зулуф и синот Муслум. …

Повеќе »

17-тото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Астерфест“

17-тото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Астерфест“ ќе се одржи од 5 до 9 август во Амфитеатарот во Струмица, кој ќе биде централно место за филмските настани. Во селектираната програма ќе се прикажат дваесетина нови и интересни филмски содржини од Европа, САД, Велика Британија, Австралија, Мексико, како и од неколку …

Повеќе »

Лозано и Некст тајм со концерт на летото – во Антички на 30-ти јули

На 30ти јули во Античкиот театар во Охрид заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски звезди, групата Некст Тајм и Лозано. Влезниците за овој спектакл веќе се во продажба преку продажната мрежа на Купикартизасе како и онлајн на следниот ЛИНК. “Овој настан за нас е од огромно значење пред се …

Повеќе »

По Скопје, Каролина ќе ги пее најголемите хитови и во Охрид

После концертот во Скопје, следува уште едно дружење со Каролина, на голем концерт на отворено во Охрид! Ајде да летаме – GREATEST HITS 4ти август Касарна, Охрид Патувајќи низ времеплов од спомени и емоции, на 4ти август во живо ќе може да ги слушнете: ,,Хипокрит”, ,,За нас”, ,,Капка под небото”, …

Повеќе »

Франческо Тристано со концерт на 23-ти јули во Филхармонија

На 23 јули, со почеток во 20.30 часот во големата концертна сала на Mакедонската филхармонија ќе се одржи несекојдневен и ексклузивен настан. Исклучително интересен концерт на кој ќе имаме можност да го слушнеме фантастичниот и светски познат пијанист, продуцент и композитор Франческо Тристано кој ќе настапи заедно со ФАМЕС оркестарот, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!