Дневни Архиви: 30/07/2022 | 22:40

Романтичарот и Хатиџе Султан во нова летна драма на Канал 5

Од 1 август во 19.40 часот на Канал 5 телевизија започнува нова драмска серија во која меѓу главните ликови ги гледаме Фикрет од “Кога лисјата паѓаат”, Џан од “Романтичарот” и Хатиџе Султан, сестрата на “Величествениот”. Ова е серија за неколку љубовни врски, серија за летни опуштени вечери низ кои ќе …

Повеќе »

Турската убавица Седа Бакан откри дека е трудна

Успешната турска актерка која во 2014 година стапи во брак со музичарот Али Ерел, во август 2019 година за прв пат стана мајка откако се роди нејзината ќерка Лејла. Малата Лејла, која често е дел од фотографиите на Седа на социјалните медиуми, претставува центар на светот на нејзините родители. Од …

Повеќе »

Македонската фамилијарна драма „Стела“ за Илинден на Телма

Репризно како и сите останати содржини ова лето на Телма, но сепак, вреди да се погледне. По обид за самоубиство на едно десетгодишно дете, кое е жртва на малтретирање во училиште, Стела (шарпланинка) е единствената која може да го спаси и да му ја обнови верата во животот. Тие заедно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!