Дневни Архиви: 25/07/2022 | 21:22

Алфа си игра играчки со најавите за репризирања на турски серии

Во низата репризи на успешни турски серии емитувани на најгледаните македонски телевизии, место на Алфа најде и репризата на “Аси”. Доколку гледачите со задоволство и во огромен број ги следеа премиерно сериите на А1, Сител и Канал 5 години одамна, сега деценија и повеќе потоа, Алфа реши да репризира турски …

Повеќе »

Тони Зен, Реља, Бресквица, Таско и THCF со голем концерт во Охрид

Популарните музички имиња од регионалната сцена, во периодот кој што следува, односно на 27-ми и 28-ми јули ќе ја забавуваат многубројната публика на „Билјанини извори” во Охрид. На 27-ми јули (среда) на сцената на „Билјанини извори” ќе застане Реља Поповиќ- момче кое јавноста ширум регионов го запозна преку составот Елитни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!