Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Гавазова, Ламбе, Ефто, Сузе … во новогодишната програма на Канал 5

Гавазова, Ламбе, Ефто, Сузе … во новогодишната програма на Канал 5

Многу македонски ѕвезди од студиото на Канал 5 ќе ви посакаат Среќна Нова 2023 година со многу музика и познати македонски рефрени. Фолк и поп сцената на едно место во убава, празнична атмосфера.

Доколку одлучите да останете дома и да се забаввате со телевизиските програми, покрај забавата на другите телевизии, и на Канал 5 ќе имате можност да погледнете забавна и весела новогодишна шоу програма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Емоции и носталгија во новата сезона од „Никогаш не е доцна“ на Сител

Ексклузивно на Сител, секоја недела во 21.15 часот продолжуваат новите емисии од првата и единствена …

error: Содржината е заштитена!