Почетна / Сапуници / Од височините на Анадолија директно на Сител слетува „Гулабица“
По првата сезона од "Борбата на мајката" доаѓа нова традиционална серија

Од височините на Анадолија директно на Сител слетува „Гулабица“

Ќе се жртвува во име на традицијата за да го спаси своето семејство и да ја одбрани честа, но затоа ќе мора да живее закована во златниот кафез.

И таму, во златниот кафез ќе живее сè додека љубовта не ги избрише сенките од минатото и не ја исчисти пролеаната крв на таа горка земја.

Taa ќе мора да се избори за она што го сака, иако крилјата ѝ се скршени. Ќе мора да летне во височините на своето јато за да биде повторно меѓу своите. Надежта ќе ја спаси од заборав затоа што љубовта е нејзина религија.

Наскоро на Сител, нова вечерна драма – “Гулабица”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!