Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Милош Биковиќ: Го доживувам животот на богат начин преку уметноста

Милош Биковиќ: Го доживувам животот на богат начин преку уметноста

По Москва и Белград најскапиот филм досега “Предизвик” пристигна и во Скопје заедно со големата актерска ѕвезда – Милош Биковиќ кој одвои специјални минути за интервју во емисијата “Ексклузив”.

Тој покрај големите предизвици кои ги имаше пред создавањето на првиот филм снимен во вселената под режија на големиот Клим Шипенко, откри и како е да се доживее животот на еден богат начин преку уметноста низ различниот спектар на улоги со кои се соочил, од фудбал и бокс преку екстремни возења на автомобили се до хурург и подготвки за летање во вселената.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!