Почетна / Филм / Бадник на Телма со еротски трилер, номиниран за Златен лав

Бадник на Телма со еротски трилер, номиниран за Златен лав

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината колешка Изабел и професионално и приватно, единствено затоа што сака да и се одмазди што имала афера со нејзиниот љубовник.

Кристин прибегнува кон различни неморални средства кои ја наведуваат Изабел да стане емоционално вознемирена и да стане зависна од лекови за смирување. Кристин е пронајдена мртва, а Изабел е првата и единствена осомничена за убиството. Таа го признава убиството иако има алиби…

Номиниран за Златен лав на филмскиот фестивал во Венеција во 2012 година. Филм на култниот режисер Брајан Де Палма со Рејчел МекАдамс, Номи Рапас, Пол Андерсон во главните улоги. Бадник, 6 јануари, “Страст” на Телма во 22.55 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!