Почетна / Забава / Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на својот Јутуб канал редовно изведува македонска народна музика, а има илјадници прегледи од нашинци кои се воодушевени од неговите изведби.

Последната преработка на македонска песна е на познатата „Земјо македонска“ за чија изведба, немаме зборови. Погледнете од видеото во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Корејците со маестрална изведба на евровизиската „Молитва“

Секој петок навечер, во Јужна Кореја се емитува музичкото шоу “Фантомски пејач” во кое главно …

error: Содржината е заштитена!